Oprawa twarda, Stron 500
Marco Bussagli, absolwent historii sztuki, jest profesorem i wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Wykładał jako profesor kontraktowy na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie oraz na L.U.M.S.A. w Rzymie i Palermo, a także był stypendystą Instytutu Warburga i Instytutu Sztuki Courtaulda, działających przy Uniwersytecie Londyńskim.
W latach 1985-2009 współpracował z Instytutem Encyklopedii Włoskiej jako redaktor i autor, a także z kanałem Videosapere telewizji Rai, jako konsultant programu Viaggio in Italia. Ma na swoim koncie ponad 150 publikacji, w tym opracowania haseł encyklopedycznych, artykuły naukowe, monografie i artykuły popularnonaukowe.
W ramach badań ikonograficznych i ikonologicznych zajmował się przedstawieniami aniołów w sztuce (Storia degli Angeli, Rusconi 1991 i 1995, publikacja wznowiona w 2003 nakładem wydawnictwa Bompiani). Tematowi temu poświęcił także specjalną wystawę (Le ali di Dio /Boże skrzydła/, Bari - Caen 2000). Szczególną uwagę poświęcił także aktom i zawartym w nich implikacjom anatomicznym i symbolicznym (Il nudo dell'arte, FIrenze 1998, 2001; Sotto pelle, Milano 2003; Il Corpo umano. Anatomia e significati simbolici, Milano 2005; L'uomo nello spazio, Milano 2005). W 2006 roku był redaktorem naczelnym liczącej 60 tomów serii wydawniczej opublikowanej przez De Agostini I grandi temi della pittura.
W 2008 roku, wraz z Claudiem Strinatim, był kuratorem wystawy Wiek XV w Rzymie a w roku 2012, z Marią Grazią Bernardini, kuratorem wystawy Renesans w Rzymie. Pod znakiem Michała Anioła i Rafaela. W roku 2014, wspólnie z Feredikiem Giudiceandreą i Luigim Grassellim, dla Fundacji Pałacu Magnanich w Reggio Emilia przygotował wystawę Enigma Escher. Paradoksy graficzne między sztuką a geometrią. Współpracuje z Avvenire i Art e Dossier, gdzie redaguje kilka działów. Jego książki były tłumaczone na wiele języków. W ramach tej serii ukazały się Galerie Rzymu.